ProjektDOM » Blog » Czy warto budować domy z antresolą? Poznaj zalety tego rozwiązania
Czy warto budować domy z antresolą? Poznaj zalety tego rozwiązania

Czy warto budować domy z antresolą? Poznaj zalety tego rozwiązania

Projekty domów z antresolą przyciągają uwagę swoją wyjątkową aranżacją wnętrza. Warto jednak wiedzieć o tym, że dodatkowa przestrzeń często jest także bardzo funkcjonalna. Nowoczesne domy z antresolą łączą więc optymalne wykorzystanie powierzchni z atrakcyjną estetyką i mogą doskonale sprawdzić się w naprawdę wielu przypadkach.

Antresola – zbędna dekoracja czy funkcjonalna przestrzeń użytkowa?

Antresola, czyli otwarta przestrzeń znajdująca się najczęściej nad salonem lub kuchnią, to rozwiązanie, na którego umieszczenie w projekcie domu decyduje się coraz więcej osób. Element ten niewątpliwie przyciąga bowiem uwagę wszystkich gości i bardzo często korzystnie wpływa na atrakcyjność wnętrza. Czy domy z antresolą oferują jednak wyłącznie ciekawszą estetykę? Zdecydowanie nie! Ta intrygująca część projektu korzystnie wpływa także na funkcjonalność budynku i pozwala na zwiększenie przestrzeni użytkowej.

Domy z antresolą umożliwiają zastosowanie rozwiązań aranżacyjnych niedostępnych w innych rodzajach budynków. Dodatkowa otwarta przestrzeń może bowiem zostać wykorzystana jako gabinet lub biuro, kącik relaksu z wygodną kanapą, strefa do czytania czy też miejsce do zabawy dla dzieci. Możliwości są ogromne i decydujące się na antresolę osoby mogą tu wykazać się swoją pomysłowością.

domy-z-antresola

Zalety projektów domów z antresolą

Dobrze zaprojektowany dom z antresolą będzie wyróżniał się licznymi zaletami. Przede wszystkim dzięki dodatkowej otwartej przestrzeni możliwe będzie stworzenie w nim miejsca, które daje pewną prywatność i spokój, ale nie jest całkowicie odizolowane od reszty przestrzeni. Pozwoli to na pozostawanie w pobliżu swojej rodziny nawet wtedy, gdy musimy zrealizować zadania wymagające większego skupienia.

Projekty domów z antresolą pozwalają także na zyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej w domach powstających na małej działce. Dzięki temu nawet niewielkie budynki będą mogły zostać dostosowane do potrzeb większej rodziny.

Choć antresola jest rozwiązaniem, na które wiele osób decyduje się ze względu na jego funkcjonalność, to nie da się ukryć, że korzystnie wpływa ona także na estetykę budynku. Pozwala ona między innymi na wyeksponowanie ważnych dla nas elementów dekoracyjnych, które mogą być widoczne także z salonu. Obserwując nowoczesne rozwiązania, takie jak projekty domów z antresolą od MODERN HOUSE, możemy zobaczyć, jak przestrzeń ta może podnieść atrakcyjność wnętrza.

Budowa domu z antresolą – o czym należy pamiętać?

Zanim zdecydujemy się na wybudowanie domu z antresolą, warto dowiedzieć się, na jakie jego elementy powinniśmy zwrócić uwagę. Przede wszystkim ważny jest materiał, użyty do wykończenia dodatkowej przestrzeni. Aby projekt zachowywał pełną estetykę, konieczne jest zadbanie o spójność z resztą pomieszczeń. Nie można także zapominać o zastosowaniu rozwiązań, które zagwarantują komfort termiczny oraz akustyczny domu z antresolą. Aby mieć gwarancję, że projekt będzie uwzględniał te niezwykle ważne kwestie, warto postawić na usługi specjalistów, takich jak architekci z Modern House. Dzięki temu gotowy dom zapewni najwyższy poziom komfortu dla wszystkich jego mieszkańców.

Artykuł Partnerski

Kamil Jóźwiak

CEO Projektu Projekt DOM. Od 5 lat w branży domów szkieletowych od 3 lat prowadzę projekt, który ma pomóc zbudować własny dom. Korzystaj z publikowanych materiałów. Jeżeli masz więcej pytań zapraszam do kontaktu z chęci odpowiem na dodatkowe pytania.

Post navigation

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *