ProjektDOM » Blog » Dekoracyjne panele ogrodzeniowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć
Dekoracyjne panele ogrodzeniowe

Dekoracyjne panele ogrodzeniowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Ogrodzenie pełni w przestrzeni wokół domu bardzo wiele funkcji. Ochorna i zapewnienie bezpieczeństwa to tylko część z nich. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się dekoracyjne panele ogrodzeniowe, które oprócz funkcjonalności cechują się też atrakcyjnym wyglądem. Designerskie, podkreślające charakter domu albo właściciela, a nawet działalności prowadzonej za ogrodzeniem, już od wejścia przykuwają uwagę. I takie właśnie mają być. Czy są dla Ciebie? Przekonaj się!

Sprawdz, czy dekoracyjne panele ogrodzeniowe są dla Ciebie

Lubisz design? Śledzisz najnowsze trendy? Cenisz sobie jakość i nieprzeciętny styl? Dobrze czujesz się w ładnym, ekskluzywnym otoczeniu? Można o Tobie powiedzieć wiele rzeczy, ale na pewno nie to, że jesteś nudny? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, dekoracyjne panele ogrodzeniowe będą pasować do Twojego ogrodzenia wprost idealnie! A jest z czego wybierać. Eleganckie, geometryczne wzory, klasyczne i delikatne motywy roślinne, subtelne fale, dzikie zwierzęta czy trendujące dalekowschodnie elementy rodem z kultury azjatyckiej… To tylko niektóre z trendujących zdobień nowoczesnych posesji.

Czy dekoracyjne panele ogrodzeniowe są trwałe?

Tworzenie dekoracyjnych wzorów na panelach polega na wycinaniu ich z gładkiego kawałka blachy – tego samego, którego używa się w przypadku klasycznych, jednolitych paneli ogrodzeniowych. Po wycięciu wzoru panel jest malowany i odpowiednio zabezpieczany, co skutecznie zapobiega powstawaniu korozji czy odprysków. Ozdobna funkcja designerskich paneli ogrodzeniowych nie wpływa więc w żadnych stopniu na ich jakość, trwałość czy estetykę wykonania. Nie ma też wpływu na bezpieczeństwo. Ozdobny panel ogrodzeniowy jest solidny i skutecznie zabezpiecza przed włamaniami, a wycięte wzory wpływają jedynie na regulację dostępu światła czy stopnia zachowania prywatności wewnątrz ogrodu.

Jak zamontować panele ogrodzeniowe?

Dekoracyjne panele ogrodzeniowe mogą być użyte zarówno jako element ogrodzenia posesji, jak i w miejscu balustrady balkonowej czy schodowej. W każdym z tych przypadków montaż przebiega tak samo. Z początku może się wydawać skomplikowany, ale po wybraniu opcji wywiercenia dodatkowych otworów montażowych sprawa się upraszcza. Otwory wykonane są na brzegach panela, dzięki czemu łatwiej i bardziej precyzyjnie można przymocować go do słupka.

Jakie dekoracyjne panele ogrodzeniowe wybrać?

Wybierz jedną z 7 kategorii stylistycznych i sprawdź, jaki wzór dekoracyjnych paneli ogrodzeniowych pasuje do Ciebie najbardziej:

  • Panele ogrodzeniowe w kwiaty
  • Panele ogrodzeniowe wzorzyste
  • Panele ogrodzeniowe geometryczne
  • Panele ogrodzeniowe z motywem liści
  • Panele ogrodzeniowe w stylu azjatyckim
  • Panele ogrodzeniowe z motywem zwierząt
  • Panele ogrodzeniowe z motywem fal

Gdzie kupić dekoracyjne panele ogrodzeniowe?

Szukasz paneli ogrodzeniowych z dekoracyjnym wzorem? Sprawdź ofertę ozdobnych paneli ogrodzeniowych MTA, polskiego producenta elementów stalowych. MTA specjalizuje się w cięciu i gięciu blachy do wszelkich zadań i kompleksowo wyposaża Wasze posesje już od ponad 20 lat.

Kamil Jóźwiak

CEO Projektu Projekt DOM. Od 5 lat w branży domów szkieletowych od 3 lat prowadzę projekt, który ma pomóc zbudować własny dom. Korzystaj z publikowanych materiałów. Jeżeli masz więcej pytań zapraszam do kontaktu z chęci odpowiem na dodatkowe pytania.

Post navigation

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *