Zamysłem było wybudowanie jak największej ilości mieszkań, które miały powstać na ternie należącym do państwa, a to miało skutkować zmniejszeniem kosztów jego utrzymania. Niestety, okazało się że powstało za mało lokali, a ponadto nie cieszyły się one zainteresowaniem.

Buda o rozwiązaniu Mieszkania plus. 

Nie da się ukryć, że wiele osób, które zdecydowało się na zamieszkanie w mieszkaniu plus, ma problem. Jest nimi najem mieszkania oraz brak praw do lokalu. Buda wyszedł na wprost oczekiwaniom Polaków i zapowiedział, że należy jak najszybciej rozwiązać ten problem, a jego pomysłem, jest umożliwienie nabycia praw do lokalu na rozsądnych warunkach.

Czytaj więcej: Domy szkieletowe Warmińsko-mazurskie – Lista Producentów Opinie

W ten sposób stary projekt odejdzie w niepamięć a na jego miejsce pojawi się nowy, czyli między i nimi kredyt z niskim oprocentowaniem!

Tani kredyt rozwiązaniem dla Polaków, którzy marzą o własnym mieszkaniu. 

Rynek nieruchomości przybrał na sile. W ostatnich latach powstało wiele nowych nieruchomości, a to umożliwiło sprzedaż lokali w korzystnych cenach. Aby każdy polak, mógł godnie żyć, nadszedł czas na nową propozycję, czyli kredyt bezpieczny 2 procent. Niskie oprocentowanie, umożliwi zakup własnych czterech kątów, nie obciążając przy tym aż tak bardzo domowego budżetu.

Sprawdź również: Domy szkieletowe Wielkopolskie – Lista Producentów Opinie

Stale, 2%kredyty przyznawane są na okres 10 lat. Mogą skorzystać z niego osoby samotne jak i pary, w dodatku bez limitów ceny za m2. Czy owa propozycja ma rację bytu? Na chwilę obecną propozycja kredytu wydaje się korzystna i rozsądna. Czas pokaże jednak, czy nie okaże się porażką, jak w przypadku mieszkania plus.

Oszczędzanie na przyszłość, czyli konto mieszkaniowe. 

Buda wspomina jeszcze jedną możliwość, jaką jest konto mieszkaniowe. Jest to specjalny program, który umożliwia zgromadzenie środków, niezbędnych do zakupu nieruchomości. W tym przypadku każda osoba, która reguralnie będzie zasilać konto ustaloną kwota, może liczyć na dopłatę rządu, zależną od inflacji. Z tego rozwiązania mogą skorzystać osoby, które oszczędzają na zakup pierwszego mieszkania lub te, które posiadają już prawo własności, jednak darzą do poprawy standardów życia. Skorzystanie z tej możliwości, jest dużą pomocą finansową, jednak należy pamiętać o tym, że jest to plan długoterminowy.

Warto wiedzieć: Domy szkieletowe Zachodniopomorskie – Lista Producentów Opinie

Mieszkanie plus to zdecydowanie jedno z tych porażek, które najlepiej jest zapomnieć jak najszybciej. Obecny premier PiS-Jarosław Kaczyński już wielokrotnie podkreślił swoje niezadowolenie z programu, podzielając zdanie wielu rodaków. Miejmy jednak nadzieję, że obecna propozycja, która ma być próbą naprawienia popełnionego w 2016 roku błędu, będzie dobrym rozwiązaniem, a za sprawą projektu, wiele osób nabędzie upragnione mieszkanie na korzystnych warunkach.

Kamil Jóźwiak

CEO Projektu Projekt DOM. Od 5 lat w branży domów szkieletowych od 2 lat prowadzę projekt, który ma pomóc zbudować własny dom. Korzystaj z publikowanych materiałów. Jeżeli masz więcej pytań zapraszam do kontaktu z chęci odpowiem na dodatkowe pytania.

https://projektydompl.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *