ProjektDOM » Blog » Polacy masowo kupują mieszkania we Włoszech

Polacy masowo kupują mieszkania we Włoszech

Nie podlega jakiejkolwiek dyskusji, że Polacy uwielbiają wszystko co włoskie, a więc pizzę, muzykę, czy też znakomitą pogodę. Oprócz tego, dodatkowym czynnikiem, za co Polacy kochają ten piękny kraj są także niskie ceny nieruchomości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób właśnie tam decyduje się inwestować swoje pieniądze, aby móc w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoją mieszkaniową przyszłość. 

We Włoszech ceny nieruchomości uchodzą za dużo tańsze, niż w Polsce

Dla przykładu, jeżeli zdecydujemy się na dwa mieszkania, które będą miały powierzchnię około 127 metrów kwadratowych i będą na jednej hipotece na Sycylii, to będzie można zapłacić za nie tyle co za dwa garaże na przykład w Świdnicy. W związku z tym cena ta nie powinna przekroczyć 30 tysięcy euro.

Z kolei za mieszkanie, które będzie usytuowane w dobrej lokalizacji, a więc dla przykładu godzinę drogi od Rzymu, będziemy mogli zapłacić około 40 tysięcy euro. Oczywiście należy jednak pamiętać, że wszystko to będzie zależeć przede wszystkim od górnej granicy budżetu, jaki będzie zakładać osoba kupująca. W związku z tym, jeżeli chcemy na bogato, to możemy znaleźć także nieruchomości za 100, bądź też za 20 tysięcy euro. W Warszawie średnia cena za metr kwadratowy wynosi ponad 13 tysięcy złotych. Z kolei w Katowicach – jeżeli przeliczymy wszystko na złotówki – to za małe mieszkanie będziemy musieli zapłacić około 140 tysięcy złotych. Nieprzewidywalna w Polsce inflacja powoduje, że inwestować w naszym kraju w nieruchomości się po prostu nie opłaca.

Dzielenie życia na dwa domu – trochę we Włoszech, trochę w Polsce

Dziennikarz Piotr Wojtasik za własny upatrzony dom we Włoszech zapłacił 20 tysięcy euro, w związku z tym około 92 tysiące złotych. Nieruchomość ta była oczywiście po remoncie i dawała możliwość wypoczywania z widokiem na morze. W domu we Włoszech zdecydowali się również zainwestować  Anna oraz Marcin Nowakowie, którzy pochodzą z Zabrza. Od 14 lat z dużym sukcesem zajmują się prowadzeniem podróżniczego bloga, ale również kanału na Youtube, kanał nazywa się „Wędrowne Motyle”.

Ciekawą informacją jest to, że z czasem ich pasja przerodziła się po prostu w pracę zawodową. Dzięki temu mają możliwość pisania interesujących książek, artykułów, ale dodatkowo zajmują się też doradztwem marketingowym występującym w turystyce. Zwiedzili wiele zakątków świata, ponieważ krajów tych było ponad 50 na całym świecie – rozpoczynając od Gwatemali, a kończąc na Indonezji. Kochają podróżować przede wszystkim w okresie letnim po nieodkrytych jeszcze krainach Polski. Z kolei Włochy od zawsze miały u nich bardzo wysoką pozycję. Trzeba zaznaczyć w szczególności to, że od zawsze marzył im się bardzo klimatyczny domek, który byłby w górach, jednakże znaczący wzrost cen nieruchomości, jak również piętrzące się różnorodne problemy w związku z konkretną inwestycją, a na końcu pojawienie się pandemii i problemy związane z dostępnością materiałów przyczyniły się do tego, że zdecydowali się na porzucenie swych marzeń na czas bliżej nieokreślony.

Kamil Jóźwiak

CEO Projektu Projekt DOM. Od 5 lat w branży domów szkieletowych od 3 lat prowadzę projekt, który ma pomóc zbudować własny dom. Korzystaj z publikowanych materiałów. Jeżeli masz więcej pytań zapraszam do kontaktu z chęci odpowiem na dodatkowe pytania.

Post navigation

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *